Її Величність – Мова

Рідна мова - це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною вважають мову нації, мову предків, яка пов'язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі відзначають Міжнародний день  рідної  мови. Саме так вчені-лінгвісти намагаються привернути увагу людей до володіння рідною мовою. На сьогоднішній день людство розмовляє сімома тисячами мов. А кожні два тижні одна з них зникає. А зникає мова – перестає існувати й народ!

Наш ліцей також відзначив цей день виховним заходом «Її величність - Мова», який підготували викладач української мови та літератури Сторчило Т.Г. та бібліотекар Касько О.М.

Ліцеїсти читали вірші про мову та гуморески, подивилися відео, прослухали чудові українські пісні. Цікавою та захоплюючою виявилися вікторина про мову, конкурси "Пантоміма", "Розминка". Фойє, у якому проходив захід, було прикрашене учнівськими малюнками та плакатами на мовну тематику. У ліцейній бібліотеці оформлено тематичну викладку літератури "Рідна мова моя".

Крім того, до заходу долучилася й селищна бібліотека. Бібліотекар Кожевнікова Т.І. провела для учнів чудовий конкурс на знання фразеологізмів, під час якого переможці отримали солодкі призи.

Міжнародний день рідної мови  крокує  по  всій  планеті, і кожен  громадянин  будь-якої  держави ще  більше відчуває приналежність до  своєї нації.

На виховному заході учні ще раз впевнилися. яка мелодійна та чарівна наша мова! Бережіть її, щоб вона не вмерла!

 

Касько О.М. бібліотекар ліцею

Більше фото на нашій сторінці у Facebook

Write a comment

Comments: 0