День Святого Валентина

Нові традиції та звичаї, які з'являються у нашому побуті, - неминуча данина глобалізації. Однією з таких нових традицій став для українців День Святого Валентина.

До початку 1990-х в Україні ніхто й не чув про свято Валентина, а вже за якихось 5 - 6 років, кількістю листівок з рожевими сердечками, отриманими цього дня, українські школярки стали визначати рейтинг особистої популярності.

Свято прижилось навіть у селі серед людей середнього віку, які вітають цього дня Валентин та Валентинів. Під впливом ЗМІ День Святого Валентина з невідомого раніше свята перетворився на сімейну традицію.

Символами свята є червоний (рідше - рожевий) колір, купідон та написи "LOVE". Додатковими святковими атрибутами є свічки (символ романтичної атмосфери), червоні троянди, червоне вино, солодощі (здебільшого в упаковці у формі серця) і, звісно, подарунки коханим (у гарній "романтичній" упаковці).

Закохані намагаються провести вечір 14 лютого разом. Популярною розвагою підлітків є "Пошта Святого Валентина" у навчальних закладах, коли будь-хто може підписати і кинути листівку-валентинку для коханої людини в спеціальну скриньку, а потім спеціальні "поштарі-купідони" розносять любовні послання адресатам.

Можна ставитися до Дня Святого Валентина по-різному, але це свято вже стало частиною нашого життя і лише від нас залежить, який зміст у нього вкладати.

14 лютого в гуртожитку нашого ліцею було проведено вечів відпочинку, присвячений Дню закоханих. Учні розгадували вікторини, брали участь у різноманітних конкурсах. Цікавою і захоплюючою стала гра "Фанти". Переможці конкурсів отримали солодкі подарунки. Вечір закінчився святковою дискотекою.

 

 

О.М.Касько, бібліотекар

 

 

Comments: 0