З Днем української писемності та мови

Шановні друзі!

 

Сьогодні свято української мови - одного з найцінніших надбань, які створили і залишили нам наші предки. 

Мова - це душа нації, її генетичний код, у її глибинах народилося багато з того, чим може гордитися наш народ.

Як море починається з річки, так українське слово - з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, розквітло у поетичних рядках Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, удосконалювалося пізніше Михайлом Коцюбинським, Максимом Рильським, когортою поетів-шістдесятників та багатьма іншими видатними українцями.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об'єднання людей в одне ціле, в один народ. Це - важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни. Нещодавно ми були свідками того, як українська пісня, українське слово у вирішальний час новітньої історії зближували донеччанина й галичанина, студента й пенсіонера.
  Українська держава повинна гарантувати своїй національній мові всебічну підтримку, зробити якнайбільше для того, щоб її престиж в нашому суспільстві зростав, вона міцніла й розвивалася разом з іншими мовами нашої вільної, багатонаціональної країни.

Вітаємо всіх з Днем української писемності та мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя, добра, нових здобутків в ім'я України.

Оставить комментарий

Комментарии: 0